Prayer without heart is a waste to time.
Joogi Bhajan

Shakti tants

Mis on Shakti tants?

Shakti tants toob kokku kundalini jooga väe ja vabastava tantsu maagia. Läbi voolavate joogavenituste, liikuvate meditatsioonide, teadliku hingamise, vaba tantsu ja mantrakoreograafia loob Shakti tants energia, harmoonia ja rõõmu kogu sinu olemusspektris. Lisaks kundalini joogale kaasab Shakti tants elemente ka teistest joogavormidest ning kombineerib need tantsustiilidega Idast ja Läänest.

Shakti tantsu tund koosneb erinevatest faasidest, mis on kokku kombineeritud nii, et maksimaalselt puhastada ja äratada praanakeha ning avada ja lubada endas voolama Shakti energia. Sarnaselt Patanjali 8 joogasuutrale on ka Shakti tantsus 8 erinevat faasi, mis peegeldavad 8 joogaharu ehk ashtang elementi, millel baseerub kogu joogateadus. Liikudes läbi erinevate faaside ärkavad meie olemuse erinevad tahud: füüsilised, mentaalsed ja emotsionaalsed, mis on kõik kaasatud sellesse tantsulisse rännakusse oma sisemaailma.

Fundamentaalne osa Shakti tantsu kogemusest on energiameridiaanide, nadide, tšakrate, elementide ning kehalukkude tunnetamine ja teadvustamine.

Selleks, et Shakti tantsu nautida ei pea sul olema varasemat jooga- ega tantsukogemust.

Milline näeb välja Shakti tantsu tund?

1. Sissehäälestumine

Tund algab Adi algusmantra ja kätemudrade liikumisjärgnevusega. Sellega avame ruumi ja ühendame oma hinge Suure Teadvusega, et lubada õpetustel iseendasse voolata.

2. Shakti venitused

Rütmilised ja voolavad põrandavenitused, mis on koordineeritud hingamisega, et lõdvestada ja avada keha ning vabastada oma süsteemist kogunenud väsimus. See faas on väga maandav ja toob sind täielikult oma keha sisse, soojendab üles lihased, suurendab paindlikkust, lõdvestab ja avab energiakanalid ning suurendab praanavoogu nadidesse (energiakanalitesse).

3. Shakti seisvad harjutused

Tund liigub edasi energetiseerivate püstiste harjutustega, mis avavad tšakraid, laevad praanakeha, tasakaalustavad 5 elementi ja loovad energiavoo kehas. Energia, mis vabanes ja sai stimuleeritud venituste faasis, saab nüüd lisajõu ning see kantakse läbi rütmilise liikumise ja tantsusammude üle terve keha laiali. Püstised harjutused järgivad harmoonilise liikumise printsiipe (tagasipõrkejõud, gravitatsioonile alistumine jm) ja töötavad keha loomuliku geomeetriaga.

4. Vaba tants

Vaba tanstu faasi ajaks oled sa täielikult juhitud eelnevalt loodud energivoolust ja võimeline tantsima ilma egomeele kontrollita. “See on väga lõdvestav tunne kui sa lõdvestud voolamisse. Seal pole hirmu, et miski peab olema üht- või teistpidi, või et sa võiksid midagi valesti teha. On lihtsalt see, mis tuleb.” - Sara Avtar Olivier
Selles faasis saab iga indiviidi kaasasündinud loovus vaba voli ja kui tantsija täielikult sellele alistub saab tantsust hinge väljendus ning toimub loomulik enesetervenemisprotsess.

5. Lõdvestus

Sulatame kokku keha, meele ja hinge rütmilised pulsid ning laseme kehast ja meelest lahti viimsedki pinged. Lebame mõned minutid selili lubades loodud energial akumuleeruda.

6 .Liikuv meditatsioon või mantrakoreograafia

Liikuv meditatsioon või mantrakoreograafia toimub kas istudes või seistes. Enamasti kasutades kundalini jooga gurmukhikeelset mantraid. Korduv liikumine muutub tugevaks fookuspunktiks, mis vaigistab meele ja loob harmoonia energiakehades. Meditatsioonid võivad olla väga sügavad ja nauditavad ning mandalana liikudes luua võimsa grupimaatriksi.

7. Meditatsioon

Võtame hetke, et tulla tagasi sisemisse vaikuspunkti (Shakti sulab tagasi kokku Shivaga). See hetk on nautimaks rahuldust enese väljendamisest ja tühjuse magusest. See on võimalus kümmelda Suure Allika uuendavas, värskendavas ja loovas voos.

8. Lõpetamine

Häälestame end välja lihtsa lõpumantra ja liikuvate mudratega. Sellega toome sisemised ja välised maailmad tasakaalu ja loome enda ümber kaitsva energiavälja.

Vaata ka: www.shaktitants.ee


Teemaga seotud õpetajad

Vitality-and-stress

Kundalini jooga sündmused

E T K N R L P
2
6
7
8
10
11
12
17
18
19
22
23
24
25
26
27
31
09
Aug
Kundalini Stuudio
-
Tallinn
Kuupäev: 09 August 2020
09.08 Praktiline kundalini jooga-tervenda end ise XI osa - Keskendumine ja häälestumine: silmad ja kõrvad Jai Kartar Kaur Kundalini Stuudio

09
Aug
Hatu mõis
-
Hatu
Kuupäev: 09 August 2020
Tantsides õnnelikuks - Päev KAIZEN tantsu ja kundalini joogaga 9.08. 2020, HATU MõISAS Alustame päeva kehatunnetust aktiveeriva kõigile jõukohase kundalini jooga seeriaga, mida juhendab Hatu Mõisa

13
Aug
Hatu mõis
-
Hatu
Kuupäev: 13 August 2020
Naistelaager Hatu mõisas 2020 aasta laagri teema on ,,Nais- ja meesenergia kosmiline liit'' Õnneliku ja rahulduspakkuva elu alus on nais- ja meesenergia polaarsuste äratundmine ja ühendamine esmalt

13
Aug
Polli Talu Loominguline Keskus
-
Rame
Kuupäev: 13 August 2020
JOOGALAAGER  NAISTELE "Olen Naine - olen küllus" 13 - 16.08.2020 Polli Talu Loomingulises Keskuses läänemaal Piret Jõemägi (Jai Kartar Kaur)   Küllus pole

20
Aug
Hatu joogamõis
-
Hatu
Kuupäev: 20 August 2020
RAHVUSVAHELINE VEEVALAJA AJASTU KUNDALINI JOOGA ÕPETAJA KOOLITUS 2020

Liitu uudiskirjaga

© 2009-2020 Eesti Kundalini Jooga Õpetajate Ühing MTÜ, Liivalaia 11/1-14, 10118 Tallinn Estonia