Eesti kundalini jooga festival 2020

Segased ajad vajavad erilisi meetmeid, või siis hoopis jätkusuutlikuse ja pühendumisega loodud jätkuvaid tegevusi. Joogidena oleme õppinud oma stressitaluvuse piire nihutama ning sirgeseljaliselt edasi liikuma.

2020 on meile kõigile olnud keeruline ja muutusi täis aasta, mis päädis kogu maailma varjutanud pandeemiahirmu ja karantiiniga. Kuigi suvi saabus piirangute leevendustega, oli teada, et enamik meie kogukonna suursündmusi teadmata ajaks edasi lükatakse, nende hulgas suvine pööripäev, kõik Valged tantrad ja tagatipuks ka Euroopa joogafestival. See kõik koos sotsiaalse distantseerumise hirmutavate nõudmistega pani meid keerulisse olukorda. Kogu festivali toimumise võimalikkus oli kahtluse all. Kõige lihtsam stsenaarium oleks olnud sündmus aasta võrra edasi lükata.

Aga tunnetus sellest, mida vajab nendel keerulistel hetkedel meie kogukond, meie ühing, meie emake maa, viitas vaid ühele – just sellist sündmust ongi meil vaja. Seda on vaja meile kõigile eraldi ning kogukonnale tervikuna. Meil on vaja tulla kokku, teineteist reaalselt näha, jagada, tunnetada ja tervendada. Jah, olen küll õppinud ka distantsilt tervendamist, kuid olles kogenud ühismeditatsioonide väge ning eksponentsiaalselt kasvavat energiat on selline kokku tulemine ja meie koosloodud ühisenergia lausa hädavajalik.

EKYF2

Joogafestivali planeerimine ning korraldamine ei olnud lihtsate killast, kui enamus väliskülalisi, mitmed külastajad ning ka osad korraldustiimi liikmed koju pidid jääma, sest maailm oli lukku pandud ning nende lennud tühistati. Me pidime korduvalt oma ajakavad, esinejate plaanid ning ka festivali temaatika ümber mängima, oliome nagu tormituules laevuke.

Sellest sai aga ka energiat meie festivali temaatika – naisenergia tervendav vägi ning maa tervendamine. Kogu meie õpetajate ja töötubade valik keskendus sellele. Keskendus hingamisele, naisenergia mõistmisele ja väestamisele, iseenda polaarsuste tasakaalustamisele ning kogukonna ja maa tervendamisele.

Suurte kogemustega Taranbir Kaur jagas meile läbi südamlike muinaslugude sügavuse sinna kätketud emalikku tarkust. Ats Ravprem toetas mehi naiste ning enda naiseliku poole mõistmisega. Rändav joogaõpetaja Sahiba Kaur tutvustas spetsiaaselt naistele mõeldud ühises ruumis tervislikku elustiili ning vähiennetuse programmi. Sukhdev Kaur Khalsa teenis meie kogukonda Gurdwara ruumis ning aitas meieni tuua Siri Guru Granth Sahibi energia ja sõnumid. Piret Sada Ram tõi meieni hingamise olulisuse ning jagas tervisliku hingamise rütmi, et oma hinge toita. Jaipreet Anu Sööt aitas meil kogeda iseenda kohalolu aidates kaasa meie ajupoolkerade sünkroonsuse ja tasakaalu leidmisega ning viis meid ka loovale eneseväljendusele läbi Shakti tantsu. Terri Prabhudeep täitis meie hingi seekord Narayan šabadiga – selle laulmine turgutab meie algset olemust, et hing saaks õitseda täies ilus – Narayan on vibratsioon, mis aitab taastada elu ning see taas värskeks, lopsakaks ja roheliseks muuta. Festivali Kirtani õhtul jagas Terri Prabhudeep omaloodud mantramuusikat koos mitmete imeliste muusikutega, nagu Robert Jürjendal, Arno Kalbus ja Maarja Sarv. Meditatiivne tervendaja Henry Prabhudeep toetas festivali päevi nii kogukonda kui kogu maad tervendava ühismeditatsiooniga, et oleksime pidevas tervendust loovas energiaväes. Valguskristallide abil suunas meie teekonda teemantvalguse preestrinna Nadine Tejpal, et täielikult lõdvestuda ning uutele inspiratsioonidele, nägemustele, selgusele ja kõrgema teadlikkuse seisundile avaneda. Reisiv joogaõpetaja, Sat Nam Rasayani tervendaja ja gongimängija Tina Maria Stahl viis meid iga päev uutele gongirännakutele, et saaksime täieliku maandatuse, meelepuhastuse ja neutraalse jõu.

Oleme südamest tänulikud kõikidele nendele õpetajatele ja juhendajatele ning samuti kõikidele teistele imelistele hingedele, kes aitasid sellel armastusväärsel, looval, kandval ja imelisel sündmusel õitsele puhkeda. Selline südamlik isetu teenimine avab meie südamed, hoiab meid elus ning aitab luua juba järgmist festivali. 2021 aasta festival toimub 15-18. juulini. Kõikide nende festivalipääsmed, kellel ei õnnestunud sel aastal osaleda, kehtivad ka 2021. aasta sündmusele. Tunne end südamest kutsutuna.

Südamlikult teie,

Henry Prabhudeep
Meditatiivne tervendaja ja festivali korraldaja

Kundalini Yoga Festival
www.kundaliniyogafestival.ee