seotud õpetused

Lastejooga

Siirus, ausus, otsekohesus, julgus, austus, kannatlikkus, vastupidavus, visadus, rahulikkus ja enesevalitsus on omadused, mida laps õpib palju paremini eeskuju kui ilusa rääkimise kaudu.

Lastejooga eesmärk on anda kasvavale inimesele võimalikult varakult teadmisi ja praktilist tunnetust sellest, et joogaõpetus kätkeb endas tööriistu, mis aitavad elus paremini toime tulla. Saada hakkama emotsioonide ja suhetega nii igapäevaselt kui kriisiolukordades.

Loe lisa

Beebiootel emade jooga

“Laps õpib sinu kõhus. Kõik jõud, julgus, vaimsus ja inspiratsioon, mis sa tahad temale anda, anna enne sünnitust. Kui laps on sinu kõhust väljunud, on mäng läbi. Pärast seda on ema juht, põetaja, hooldaja. Ema roll algab, kui laps on tema kõhus.”Yogi Bhajan

Teadliku raseduse joogatunnid valmistavad sind ette olemaks lapsevanem, samuti ilusaks raseduseks, nauditavaks sünnituseks ning edukaks rinnaga toitmiseks. Jooga tunnis teeme sobivaid jooga harjutusi ning meditatsioone, mis arendavad sinu intuitsiooni, armastust, kannatlikkust, emotsioonidest arusaamist, lõdvestumist ning valmistavad sind ette ema rolli vastuvõtmiseks.

Loe lisa

 

Beebi ja emme jooga

40 päeva peale sünnitust olete oodatud beebi ja emme jooga tundi.

Tund koosneb erinevatest osadest:

  • sünnitusjärgsest joogast emale: jooga, mis tugevdab närvisüsteemi, taastab keha, paneb energiad liikuma ning annab jõudu ja vormi tagasi.
  • beebi massaaž ja beebi jooga: beebidele meeldib väga ema puudutus – rahustavate mantratega hellitad oma beebit ning paned tema keha liikuma selleks, et tema aju, koordinatsioon, tšakrad ja meridiaanid areneksid.
  • pärast tundi saame emmede vahel kogemusi jagada (magamisest, söömisest, jne)

Loe lisa

Meestejooga

Kundalini jooga õpetaja Kalev Klaar meestejoogast:

“Miks meestele ja kas meeste jooga on kuidagi teistmoodi?” on peamised küsimused, mis minult tihtilugu küsitakse. Sest mehed on lihtsalt teistmoodi (sh. teemad nagu ajukeemia, närvi- ja hormonaalsüsteem; olemuslikud aspektid nagu suhtumine ellu, iseendasse, keskkonda jpm.), mistõttu on mehele meeste grupis jooga praktiseerimine (eriti just alustamine) lihtsam ja loomulikum. Lisaks nendele aspektidele käsitleme joogatunnis mehele loomupärasemaid küsimusi, teeme temaatilisi joogatunde ja anname soovi korral koduseid praktikaid. Samuti on meestele vajalik jagada ja saada toetust teistelt meestelt, sest teatud teemadest naiste seltskonnas lihtsalt ei räägita.

Loe lisa

 

Jooga seenioridele

Jooga on aasta-aastalt populaarsem, kuid sageli eeldatakse, et jooga praktiseerimiseks on vajalik väga hea painduvus ja füüsiline vorm. Siinkohal on oluline meelde tuletada, et jooga tähendab ühendust meie füüsilise keha, meele ja sügavama olemuse vahel. Seetõttu on jooga sobiv igas eas ja erineva füüsilise ettevalmistusega inimestele. Kõige tähtsam on anda enesele võimalusi uuteks kogemusteks ja pidada meeles, et joogas mõõdetakse vanust selja painduvuse, mitte lisanduvate aastate järgi.
Istuv eluviis ja vähene liikumine muudavad keha jäigaks, mistõttu võivad ilmned erinevad terviseprobleemid üha noorematel inimestel ning erinevad joogaharjutusi võib kasutata igaüks, kes soovib olla nooruslik ja särav.
Gerontoloog Havinghurst on kirjeldanud vananemist, kui sisemise õnne ja rahulolu teekonda.

Loe lisa

 

Shakti tants

Mis on Shakti tants?

Shakti tants toob kokku kundalini jooga väe ja vabastava tantsu maagia. Läbi voolavate joogavenituste, liikuvate meditatsioonide, teadliku hingamise, vaba tantsu ja mantrakoreograafia loob Shakti tants energia, harmoonia ja rõõmu kogu sinu olemusspektris. Lisaks kundalini joogale kaasab Shakti tants elemente ka teistest joogavormidest ning kombineerib need tantsustiilidega Idast ja Läänest.

Shakti tantsu tund koosneb erinevatest faasidest, mis on kokku kombineeritud nii, et maksimaalselt puhastada ja äratada praanakeha ning avada ja lubada endas voolama Shakti energia. Sarnaselt Patanjali 8 joogasuutrale on ka Shakti tantsus 8 erinevat faasi, mis peegeldavad 8 joogaharu ehk ashtang elementi, millel baseerub kogu joogateadus. 

Loe lisa

Tervendamine - Sat Nam Rasayan

Õpi looma terveid suhteid, võtma inimesi ilma eelarvamusteta ja olema iseendas ning end ümbritsevas kohal.

See saab võimalikuks läbi Sat Nam Rasayani, sajanditevanuse meditatsioonitehnika ja Kundalini jooga tervendamiskunsti.

Traditsiooniliselt õpetati seda kunsti teiste tervendamiseks. See aitab vabastada harjumuspäraseid mustreid ja piiranguid kehas, meeles ja emotsioonides – need on kõige sagedasemad haiguste põhjustajad. Keha enesetervendamisvägi aktiveerub ja me suudame elule vastu minna harmoonilisemas ja selgemas seisundis.

Sat Nam Rasayan on vaba dogmatismist, religioonist ja uskumuste süsteemidest. See ei aita mitte ainult joogaõpetajatel ja terapeutidel vaid ka kõigil teistel asjast huvitatutel teravdada tajusid ja õppida meditatsiooni ning meditatiivseid tervendamistehnikaid.

Loe lisa

Meditatiivne tervendamine

Meditative Healing™ on osa põhjalikust joogapärandist, mis hõlmab endas meie mitmemõõtmelise inimloomuse struktuuri. Läbi selle taotluse ühendume me oma tervise juurtega ja orgaaniliste tervendavate jõududega. See on kasulik tööriist aitamaks lahendada erinevaid terviseprobleeme tänapäeva inimestel.

The Meditative Healing Program™on simultaanselt moderne ja traditsiooniline lähenemine tervisele ja tervendamisele. See on meditatiivne, teoreetiline ja enesetunnetuslik õpetus, mis põhineb Joogi Bhajani õpetustel ja metoodikal, ajurveedaliku õpetuse tuumal ja peamisel Läänelikul teadusel psühho-emotsionaalsest tervisest. 

Loe lisa

Numeroloogia - Karam Kriya

Karam Kriya ehk rakenduslik numeroloogia tegeleb numbrite nö „viimase keelega“, mis võimaldab meil ületada näiline reaalsus ning kuulata alati kõikjal olevat Tõde, mis ilmneb igapäevaselt meie suhetes ja ümbruskonnas. Töötame viie keelega: maagia, meditsiin, teadus, kunst ja haridus. Karam Kriya on teadlikult loodud ruum, kus numbrid kõnelevad igavikulist Tõde.

Numbid on viimane abstraktsioon enne kõik-on-üks olemist ja seetõttu ka üks viimaseid samme mõistmaks kosmilise kanga mustrit. Kommunikatsioonis me tunnistame nelja järgnevat avardumist, mis võivad tervendada blokeeringuid, pahelisi mustreid ja mis iganes takistusi, et kogeda selgust oma suhetes. Kaasame loomaliku, inimliku ja ingelliku aspekti ning loome sideme personaalse ja universaalse vahel sinu elus.

Loe lisa