Ära muuda asju keeruliseks. Pigem muuda keerulised asjad lihtsaks. See on targa inimese tunnus.
Joogi Bhajan
Previous Next

Sat Kriya - kundalini jooga alus.

Väljakutsuvatel aegadel on eriti oluline, et me õpetajatena seisaks tugevalt ja kindlalt nagu valgusmajakad, et olla toeks neile, kellel on abi vaja. Selleks, et saada tugevaks, tasakaalukaks, stabiilseks, vastupidavaks, joondatuks ja jääda selleks, on hea praktiseerida Sat Kriyat.

Häälesta ennast Adi Mantra ja Mangala Charn Mantra´ga

Tee mõned soojendusharjutused pöörates tähelepanu piirkondadele, mis enim vajavad asendis olemiseks tähelepanu, põlved, õlad, reied, alaselg.

Istu kandadel kaljuasendis ja tõsta sirged pingestatud käed üles, küünarvarred  puudutavad võimalusel kõrvu, selleks keera neid sissepoole. Pane sõrmed sõrmseongusse,  meestel on parem pöial peal, naistel vasak;  nimetissõrmed on sirutatud ja vaatavad sirgelt otse üles. Õlavööde on lõdvestunud, rinnak tõstetud/avatud. Kasuta ka kaelalukku ja kerget juurelukku.

Kui asendis olemine pakub liigestele raskusi, siis toesta ennast, nt padja, teki vm esemega (kas pahkluu alla või kandade peale).

Alusta mantra: Sat Naam lausumist  rütmiliselt umbes 10 korda 8 sekundi jooksul.

Sat lausumise ajal tõmba nabapunkt sisse ja tõsta diafragma üles. Naam lausumisel lõdvesta kõht. 

Puusad ja selja nimmepiirkond peaks jääma stabiilseks, on oluline kui selg püsib sirgena. Ainsana võivad vähesel määral liikuda käed ülespoole Sat Naam lausumise ajal (kui rind tõuseb).

Pikkus  3 minutit. Lõpetuseks hinga sügavalt sisse ja pingesta lihased alates tuharatest üle selja kuni õlgadeni. Hoia hing sees ja lihased pinges kuni suudad seda turvaliselt teha, seejärel hinga välja ja lõdvestu. Luba mentaalselt energial voolata läbi pealae. Ideaalne kui saad pärast sooritust lõdvestuda kaks korda kauem kui harjutus.

Väljahäälestumiseks Bij Mantra.

Samm sammult  võib harjutuse aega pikendada kuni 31 minutini, kuid oluline on meeles pidada , et vajad seejärel pikka sügavat lõdvestust. Hea variant: tee kriyat 3 minutit, puhka 2 minutit, ja korda seda kuni oled teinud kriyat kokku 15 minutit ja puhanud 10 minutit. Seejärel lõpeta pika lõdvestuse ja puhkusega 15-20 minutit. Ära alusta kohe 31 minutiga; las see kriya olla nagu seeme sinu kehas, mis on idanema pandud ja kasvab ning valmib oma aja jooksul.

Sat Kriya ei ole lihtsalt üks harjutus vaid terve kriya, mis töötab  kõikidel tasanditel nii sinu teadlikus kui ka tundmatus olemuses. Kuna Sat Kriya on üks nendest tehnikatest, mis äratab  kundalini energia, siis on hea seda praktiseerida järk-järgult, et suudaksid kogemusi kõrgemast teadlikkusest tasapisi  integreerida oma füüsilisse kehasse.  Kui sa ei ole tarvitanud ravimeid, mõnuaineid või oled oma keha juba nende jääkidest puhastanud, võid seda Kryiat praktiseerida  avatud peopesadega, mis on teineteise vastu surutud, see tugevdab energiat.  Seda praktiseeritakse siiski vähe, kuna keegi rühmas võib olla nõrga närvisüsteemiga ja puhastumata.

Kommentaarid:

  • Sat Kriya on kundalini jooga alus ja seda peaks tegema iga päev vähemalt 3 minutit.
  • Sat Kriya tugevdab närvisüsteemi, vähendab sisemist rahutust ja segadust
  • Sat Kryia töötab otseselt kundalini energia aktiveerija ja kanaliseerijana. Sat Kriya mõjutab kõige enam kolme alumist tšakrat( maa, vee ja tule energia), muutes nad koostoimivaks liiduks
  • Mantra ” Sat Naam”, mida Sat Kriya puhul häälega lausud, stabiliseerib nabapunkti energia, tugevuse ja vastupidavuse satvalikul moel ning see laseb  energial voolata vabalt vastavalt  individuaalsetele vajadustele, luues psüühilise tasakaalu  ning tervendades keha-hinge-meelt.
  • Sat Kriya tugevdab kogu seksuaalsüsteemi ja stimuleerib selle naturaalset energiavoogu ning vabastab seksuaalfoobiatest. See võimaldab  kontrollida pealetükkivaid seksuaalimpulsse, kanaliseerides seksuaalenergia keha tervendamiseks ja mobiliseerimiseks.
  • Inimene, keda on halvasti koheldud või kellel on mentaalseid probleeme, saab sellest kriyast palju kasu  kuna mentaalsed rahutused on alati ühenduses kolme alumise tšakra energiatega. Sat Kriya vabastab  samm sammult sisemisest (nii teadlikest kui alateadlikest) hirmudest.
  • Üldine füüsiline tervis paraneb kuna siseorganid saavad sellest harjutusest õrna rütmilist massaazi, seedimine muutub aktiivsemaks. Süda muutub tugevamaks tänu üles-alla töötava vere survele, mida genereerime läbi nabapunkti töö.
  • Kui sul on enda jaoks vähe aega, tee Sat Kriyat iga päev vaid 3 minutit ja sa oled enda jaoks teinud rohkem kui arvata oskad hoides end puhta ja tervena.

 

Siit leiate KRI poolt kokku pandud ja Guru Prem Singhi selgitustega Sat Kriya video.

Mantra, mis on soovitust aeglasem.

Osa teksti põimitud;”The Aquarian Teacher I, lk.346; tõlkija: Eha Kooser

 

Mohan Seva Singh
Eesti Kundalini Jooga Õpetajate Ühing
juhatuse liige

Kundalini jooga sündmused

E T K N R L P
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
Jun
Hatu mõis
-
Hatu
Kuupäev: 27 Juuni 2023
Ärata oma keha, meel ja vaim. Lae ennast sära ja elujõuga ning väljenda oma tõelist olemust! 18.05 –

28
Jun
Hatu mõis
-
Hatu
Kuupäev: 28 Juuni 2023
Ärata oma keha, meel ja vaim. Lae ennast sära ja elujõuga ning väljenda oma tõelist olemust! 18.05 –

29
Jun
Hatu mõis
-
Hatu
Kuupäev: 29 Juuni 2023
Ärata oma keha, meel ja vaim. Lae ennast sära ja elujõuga ning väljenda oma tõelist olemust! 18.05 –

30
Jun
Hatu mõis
-
Hatu
Kuupäev: 30 Juuni 2023
Ärata oma keha, meel ja vaim. Lae ennast sära ja elujõuga ning väljenda oma tõelist olemust! 18.05 –

01
Jul
Hatu mõis
-
Hatu
Kuupäev: 01 Juuli 2023
Ärata oma keha, meel ja vaim. Lae ennast sära ja elujõuga ning väljenda oma tõelist olemust! 18.05 –

Liitu uudiskirjaga

© 2009-2023 Eesti Kundalini Jooga Õpetajate Ühing MTÜ, Liivalaia 11/1-14, 10118 Tallinn Estonia