Ära iial vea alt iseend ega kedagi teist ning ära iial osale altvedamises. Siis ei vea kõigeväeline Jumal ka sind iialgi alt.
Joogi Bhajan
Previous Next

Kallis sangat ji,
Sat Nam

Segased ajad vajavad erilisi meetmeid, või siis hoopis jätkusuutlikuse ja pühendumisega loodud jätkuvaid tegevusi. Joogidena oleme õppinud oma stressitaluvuse piire nihutama ning sirgeseljaliselt edasi liikuma.

2020 on meile kõigile olnud keeruline ja muutusi täis aasta, mis päädis kogu maailma varjutanud pandeemiahirmu ja karantiiniga. Kuigi suvi saabus piirangute leevendustega, oli teada, et enamik meie kogukonna suursündmusi teadmata ajaks edasi lükatakse, nende hulgas suvine pööripäev, kõik Valged tantrad ja tagatipuks ka Euroopa joogafestival. See kõik koos sotsiaalse distantseerumise hirmutavate nõudmistega pani meid keerulisse olukorda. Kogu festivali toimumise võimalikkus oli kahtluse all. Kõige lihtsam stsenaarium oleks olnud sündmus aasta võrra edasi lükata.

Previous Next

Juuli alguses kogunes Zoom’i vahendusel enam kui 430 kundalini jooga õpetajat Veevalaja Ajastu Õpetajate Koolitajate Akadeemiast (Aquarian Trainer Academy) kokku 47 erinevast riigist, et pidada maha aegade esimene globaalne kokkusaamine nimega „Global ATA Trainer Forum & Online Summit“. See sündmus kaasas ja oli ligipääsetav kõikidele häältele, mõtetele ja ideedele. Foorum kestis kokku kolm päeva kahe erineva ajagraafiku alusel selleks, et osaleda saaksid inimesed erinevatest ajavöönditest. Kasutati seitsme erineva keele tõlkide abi.

Foorum kasutas enamasti avatud ruumi tehnoloogiat (Open Space Technology) – see on suurepärane meetod, kuidas hoida ruumi mistahes vestluste pidamiseks ja motiveerimaks inimesi neis kaasa lööma. Arutati kõikvõimalikel teemadel! Foorum oli kui lähtekoht sellele, kuidas me kogukonnana valime liikuda edasi dünaamilisel, kaasaval ja demokraatlikul viisil. Korraldusmeeskonna liikmena oli mul au kogeda Veevalaja Ajastu mudeli sündi.

Paarisuhe kui valik maises ja vaimses

Partnerid on suhte alguses nagu kaks sakiliste ja teravate servadega kivi, mis asetatakse ühte suletud anumasse. Seejärel rappub ja loksub see purk järjepidevalt 20-30 aastat. Kui purk viimaks avada, leiame seest siledaks poleeritud kivid. 

Paarisuhe puudutab varem või hiljem iga täiskasvanud inimest. Sellegipoolest on kaasaegsele ühiskonnale iseloomulik üksikute inimeste arvu järjepidev kasv enamikes lääneriikides. 2019.a. statistika andmetel elas Eestis alla 65-aastasest inimestest 23,7% üksinda. 2009. aastal oli selliseid leibkondi 18,9%.

Previous Next

Üks kundalini jooga ainulaadne ja tundides väga sageli kasutatav asana on sirutusasend (stretch pose). Ehkki see võib osutuda väljakutsuvaks, mõjub asend seda õigesti tehes justkui restardina kogu kehale.

Sirutusasend on väga oluline meie närvisüsteemi stabiliseerimiseks; koos tulehingamisega on sellel ka rahustav ja noorendav efekt. Lisaks puhastame selle asendiga verd, parandame verevarustust, aktiveerime energiakeskused, tugevdame nabapunkti ja sellega ka oma tahtejõudu. Seeläbi muutume otsusekindlamaks ning ka meie enesehinnang paraneb. See on hea asend, et juba 2-3 minutiga tulla välja negatiivsusest ja kui vaja, siis ka väsimus eemale peletada. Sirutuspoos liigutab energia jõuliselt läbi keskse energiakanali, mistõttu tunned kehas kuuma lainetust.

Previous Next

Seekordne inspireeriv persoonilugu jutustab meile Siri Atma Kaurist (Kaili Leht), kes otsustas juba aastaid tagasi pealinna tolmu jalgadelt pühkida ning rajada oma kodu Noarootsi. Ta on esimene joogaõpetaja Eestis, kes hakkas koolis lastele kehalise kasvatuse tunnis joogaharjutusi õpetama.

Kohtusime Kailiga ühel maikuu kolmapäeval tema kodus, Noarootsi poolsaarel asuvas talus. Sissesõidul koduhoovi võttis vastu vallatu pikakarvaline kutsikaohtu njuufa ja saksa lambakoera segu Shanti, kes võeti perre poeg Egertile sünnipäevakingitusena.

Kaili jagab oma harmoonilist ruumi koos mehe Raimo ning poegade Egerti ja Gregoriga. Koerale lisaks on neil must-valge yin ja yan kass ChoKuRei (Reiki kaitsesümbol) ning kuningpüüton Vaana (rahuingel ja inspireeritud animafilmist Vaiana). Hoone ühel küljel laiub rohe-kollakas nurmenukuaas ja teisel pool peatus silm kohe vanadest saunapalkidest ääristatud lille- ja aedviljapeenardel. Taaskasutuse ja loomingulisuse hõngu haistis siin tegelikult igal sammul.

Jooga laste ja noorte toetamiseks

Teadmatus on üks suurimaid ärevust ja mitmeid teisi meeleoluhäireid soodustav tegur. Eriti tugevalt võib see mõjutada lapsi ja noori, kellel puuduvad kogemused ja oskused, mida vajame teadmatuse aktsepteerimiseks ja muutustega kohanemiseks.

Lapsed õpivad vajalikke oskusi etappidena ehk nn sensitiivsete perioodidena, mille ajal on suurem vastuvõtlikkus omandada uusi oskusi. Lihtne reegel on see, et mida noorem laps, seda mängulisemad on tema õpetamise tehnikad. Sama põhimõte kehtib ka lastele ja noortele suunatud joogatehnikate õpetamisel.

Karulauk - kevadine organismi turgutaja

Igas uudiskirjas  tutvustame ka meie õpetajate lemmikretsepte - märksõnadeks tervislik ja maitsev. Karulauk on metsas üks esimesi kevadekuulutajaid, selle lehed on piibelehe sarnased, aga erinevus on see, et need on küüslaugulõhnased. Karulauk on taim, millest meie talvest kurnatud keha saab tublisti turgutust, sest selles on palju erinevaid vitamiine ja mineraale (C-vitamiini on rohkem kui sidrunis). Karulauku kasutatakse ka sooltepuhastajana, verepuhastajana, seda on kasutatud ka ateroskleroosi ja skorbuudi korral. Karulauk aitab organismi pH taseme  tasakaalus hoida ning sellel on ka mikroobe ja nugilisi hävitav toime.

Roherõõmu südames – rohelise toitumise ja elustiili teekond

Kevadine suurpuhastus on mitmetasandiline protsess ja igaühel on sellega seonduvalt isiklikud kogemused. Mida teadlikumad oleme inimesest kui tervikust ja lähtume holistilisest maailmakäsitlusest, seda enam on võimalik valida protsesse, mis toetavad Sind mitmetel erinevatel tasanditel nii füüsiliselt, mentaalselt, kui spirituaalselt.

Väljakutsetest tulvil aegadel suureneb vajadus olla teadlikumalt keskmes. Üheks toetavaks võimaluseks kuidas tasakaalustada nii oma keha, meeli, kui sügavamat olemust on roheline monotoitumine. Toitumist seostatakse enamasti küll füüsilise keha protsessidega, kuid teadvustades erinevaid energiakeskusi ja nende kvaliteete inimkogemuses, on võimalik märgata ka suunatud toitumise mõjusid sügavamatel tasanditel, kogedes energeetilist tasakaalustumist ja heaolu kasvu.

Previous Next

Väljakutsuvatel aegadel on eriti oluline, et me õpetajatena seisaks tugevalt ja kindlalt nagu valgusmajakad, et olla toeks neile, kellel on abi vaja. Selleks, et saada tugevaks, tasakaalukaks, stabiilseks, vastupidavaks, joondatuks ja jääda selleks, on hea praktiseerida Sat Kriyat.

Häälesta ennast Adi Mantra ja Mangala Charn Mantra´ga

Tee mõned soojendusharjutused pöörates tähelepanu piirkondadele, mis enim vajavad asendis olemiseks tähelepanu, põlved, õlad, reied, alaselg.

Previous Next

Joogi Bhajanilt küsiti kord: "Te olete ju Meister, miks te teete igal hommikul Sadhanat?" "Selleks, et jääda Meistriks", vastas ta. Paljud õpetajad on jaganud, et tõeline murrang nende arengus toimus alles pärast seda, kui nad olid alustanud regulaarsete varahommikuste Sadhanatega kas siis grupis või personaalselt.  Sadhana kõrvaldab kõik takistused, et saaksime kogeda Lõpmatut Iseennnast ja selleks ka jääda. Sadhana on hinge toit.

Siit leiad mõned inspireerivad Sadhana teemalised tõlked Joogi Bhajani loengutest.

Previous Next

Rubriigis "Tunne Õpetajat" tutvustame erinevaid meie sangati inspireerivaid õpetajaid. Uudiskirja esimeses numbris on fookuses Marika Blossfeldt, Polli Talu Loomingulise Keskuse perenaine, kes on kundalini jooga n.ö maaletooja. Kõik esimesed õpetajad, kes hakkasid regulaarselt tunde andma, on alustanud Marika juurest. Marika on ka meie ühingu auliige.

Minust….?

16
Mär
Kuupäev: 16 Märts 2024
Ootame Sind osalema meie laste jooga õpetajate koolitusele, sest laste ja noorte vaimse ja füüsilise

17
Mär
Kuupäev: 17 Märts 2024
Ootame Sind osalema meie laste jooga õpetajate koolitusele, sest laste ja noorte vaimse ja füüsilise

30
Mär
Kuupäev: 30 Märts 2024
Ootame Sind osalema meie laste jooga õpetajate koolitusele, sest laste ja noorte vaimse ja füüsilise

31
Mär
Kuupäev: 31 Märts 2024
Ootame Sind osalema meie laste jooga õpetajate koolitusele, sest laste ja noorte vaimse ja füüsilise

13
Apr
Kuupäev: 13 Aprill 2024
Ootame Sind osalema meie laste jooga õpetajate koolitusele, sest laste ja noorte vaimse ja füüsilise

Liitu uudiskirjaga

© 2009-2024 Eesti Kundalini Jooga Õpetajate Ühing MTÜ, Liivalaia 11/1-14, 10118 Tallinn Estonia