Jooga laste ja noorte toetamiseks

Teadmatus on üks suurimaid ärevust ja mitmeid teisi meeleoluhäireid soodustav tegur. Eriti tugevalt võib see mõjutada lapsi ja noori, kellel puuduvad kogemused ja oskused, mida vajame teadmatuse aktsepteerimiseks ja muutustega kohanemiseks.

Lapsed õpivad vajalikke oskusi etappidena ehk nn sensitiivsete perioodidena, mille ajal on suurem vastuvõtlikkus omandada uusi oskusi. Lihtne reegel on see, et mida noorem laps, seda mängulisemad on tema õpetamise tehnikad. Sama põhimõte kehtib ka lastele ja noortele suunatud joogatehnikate õpetamisel.

Karulauk - kevadine organismi turgutaja

Igas uudiskirjas  tutvustame ka meie õpetajate lemmikretsepte - märksõnadeks tervislik ja maitsev. Karulauk on metsas üks esimesi kevadekuulutajaid, selle lehed on piibelehe sarnased, aga erinevus on see, et need on küüslaugulõhnased. Karulauk on taim, millest meie talvest kurnatud keha saab tublisti turgutust, sest selles on palju erinevaid vitamiine ja mineraale (C-vitamiini on rohkem kui sidrunis). Karulauku kasutatakse ka sooltepuhastajana, verepuhastajana, seda on kasutatud ka ateroskleroosi ja skorbuudi korral. Karulauk aitab organismi pH taseme  tasakaalus hoida ning sellel on ka mikroobe ja nugilisi hävitav toime.

Roherõõmu südames – rohelise toitumise ja elustiili teekond

Kevadine suurpuhastus on mitmetasandiline protsess ja igaühel on sellega seonduvalt isiklikud kogemused. Mida teadlikumad oleme inimesest kui tervikust ja lähtume holistilisest maailmakäsitlusest, seda enam on võimalik valida protsesse, mis toetavad Sind mitmetel erinevatel tasanditel nii füüsiliselt, mentaalselt, kui spirituaalselt.

Väljakutsetest tulvil aegadel suureneb vajadus olla teadlikumalt keskmes. Üheks toetavaks võimaluseks kuidas tasakaalustada nii oma keha, meeli, kui sügavamat olemust on roheline monotoitumine. Toitumist seostatakse enamasti küll füüsilise keha protsessidega, kuid teadvustades erinevaid energiakeskusi ja nende kvaliteete inimkogemuses, on võimalik märgata ka suunatud toitumise mõjusid sügavamatel tasanditel, kogedes energeetilist tasakaalustumist ja heaolu kasvu.

Previous Next

Väljakutsuvatel aegadel on eriti oluline, et me õpetajatena seisaks tugevalt ja kindlalt nagu valgusmajakad, et olla toeks neile, kellel on abi vaja. Selleks, et saada tugevaks, tasakaalukaks, stabiilseks, vastupidavaks, joondatuks ja jääda selleks, on hea praktiseerida Sat Kriyat.

Häälesta ennast Adi Mantra ja Mangala Charn Mantra´ga

Tee mõned soojendusharjutused pöörates tähelepanu piirkondadele, mis enim vajavad asendis olemiseks tähelepanu, põlved, õlad, reied, alaselg.

Previous Next

Joogi Bhajanilt küsiti kord: "Te olete ju Meister, miks te teete igal hommikul Sadhanat?" "Selleks, et jääda Meistriks", vastas ta. Paljud õpetajad on jaganud, et tõeline murrang nende arengus toimus alles pärast seda, kui nad olid alustanud regulaarsete varahommikuste Sadhanatega kas siis grupis või personaalselt.  Sadhana kõrvaldab kõik takistused, et saaksime kogeda Lõpmatut Iseennnast ja selleks ka jääda. Sadhana on hinge toit.

Siit leiad mõned inspireerivad Sadhana teemalised tõlked Joogi Bhajani loengutest.

Previous Next

Rubriigis "Tunne Õpetajat" tutvustame erinevaid meie sangati inspireerivaid õpetajaid. Uudiskirja esimeses numbris on fookuses Marika Blossfeldt, Polli Talu Loomingulise Keskuse perenaine, kes on kundalini jooga n.ö maaletooja. Kõik esimesed õpetajad, kes hakkasid regulaarselt tunde andma, on alustanud Marika juurest. Marika on ka meie ühingu auliige.

Minust….?

Kundalini jooga sündmused

E T K N R L P
19
24
25
26
27
28
29
30
31
05
Jul
Hatu joogamõis
-
Hatu
Kuupäev: 05 Juuli 2020
90 päeva ühismeditatsioon - Sodarshan Chackra Kriya, Global Sadhana

05
Jul
Kundalini Stuudio
-
Tallinn
Kuupäev: 05 Juuli 2020
05.07 Praktiline kundalini jooga-tervenda end ise X osa - Raamistik: nahk Jai Kartar Kaur Kundalini Stuudio https://kundalinistuudio.ee/koolitused/praktiline-kundalini-jooga-tervenda-end-ise/

10
Jul
Hatu joogamõis
-
Hatu
Kuupäev: 10 Juuli 2020
Eesti Kundalini Jooga Festival 2020

11
Jul
Polli Talu Loominguline Keskus
-
Rame
Kuupäev: 11 Juuli 2020
Kundalini jooga puhkus 11. - 17. juuli 2020 Polli Talu Loominguline Keskus, 90127 Rame küla, Pärnumaa Juhendab Marika Blossfeldt Laagri põhirõhk on

17
Jul
Kundalini Stuudio
-
Tallinn
Kuupäev: 17 Juuli 2020
Kundalini Stuudio suvekool      MEEL, MEELEMÄNGUD JA MEDITATSIOON 17 - 18.juulil kell 10 - 18 Juhendab Piret Jõemägi (Jai Kartar Kaur)   Mida

Liitu uudiskirjaga

© 2009-2020 Eesti Kundalini Jooga Õpetajate Ühing MTÜ, Liivalaia 11/1-14, 10118 Tallinn Estonia